Dne 31. 12. 2017 ukončujeme prodej stávajících kurzů. V minulosti zakoupené kurzy lze zobrazit nebo stáhnout do konce roku 2018.
PowerPoint 2010

PowerPoint 2010

Působivé prezentace s novými nástroji

Vytvářejte v programu PowerPoint 2010 prezentace, které budou zajímavější. Videokurz PowerPoint 2010 Vás krok za krokem provede základem i pokročilejší technikou práce s tímto výjimečným programem. Naučte se úspěšně používat předlohy, obohaťte svou prezentaci o multimédia, jako jsou videa a zvuk, a naučte se do prezentace vkládat tabulky a grafy tak, aby zaujaly. Kurz můžete absolvovat pomocí svého počítače z pohodlí svého domova nebo kanceláře, ať už jste úplný začátečník, nebo mírně pokročilý uživatel.
2 hodiny
41 lekcí, 9 kapitol
Verze: Online a stažení [?]


Cena: 590 Kč s DPH
See video
Úvod do kurzu PowerPoint 2010
Jitka Pekárková představuje sebe a kurz v úvodním videu.
Předmluva
Práce s pracovními soubory
0:53
1. Začínáme s PowerPoint
Získejte povědomí o zobrazení Backstage, kde provádíme základní operace s prezentací, jako je otevírání, ukládání či vlastnosti tisku. Zároveň zde nastavujeme vlastnosti prezentace a upravujeme funkce programu PowerPoint.
Naučte se, jak vytvořit novou prezentaci z přednastavených šablon i jak ji vytvořit zcela čistou bez těchto pomůcek.
Vytvoření nové prezentace
1:52
Prezentace je vždy složena z několika snímků. Díky tomuto videu se naučíte, jak snímky přidávat i mazat a jak do nich vkládat text.
Přidávání snímků a vkládání textu
3:34
Snímky, ze kterých jsou prezentace složeny, se dají snadno vkládat i bez použití myši. Naučte se tento postup a urychlete tak svou základní práci s prezentací.
Zrychlení práce s použitím osnovy prezentace
5:18
Může se stát, že po vytvoření prezentace nebudete spokojeni s pořadím či vzhledem snímků. Naučte se, jak tuto situaci řešit v různých zobrazeních prezentace, a jak používat funkci rozložení snímků.
Rozložení a řazení snímků
2:56
Prezentace obsahující pouze text bez grafických souborů by Vás brzy začala nudit. V tomto videu se naučíte, jak svou prezentaci oživit použitím vlastních obrázků či klipartů.
Při tvorbě obsáhlé prezentaci by se Vám mohlo stát, že se v ní přestanete orientovat. Abyste tomu zabránili, naučte se využívat oddíly. Pomocí nich rozdělíte svou prezentaci na podobné části, jako jsou například knižní kapitoly, a orientace při práci bude hned snazší.
Může se stát, že při tvorbě prezentace přehlédnete gramatickou chybu nebo budete příliš často používat stejná slovní spojení. Abyste se vyvarovali nepříjemných chyb, naučte se používat Kontrolu pravopisu. Se slovní zásobou Vám navíc pomůže funkce Tezaurus.
Kontrola pravopisu a Tezaurus
4:33
U prezentace se očekává, že ji budete někomu předvádět. V tomto videu se naučíte, jak svou prezentaci spustit a jak využít rukopisné poznámky, které pomohou zajistit snadnou orientaci diváků ve Vaší prezentaci.
Přehrání prezentace a vložení rukopisných poznámek
3:18
2. Formátování prezentace
Snad každý má rád osobitost. Naučte se, jak změnit vzhled prezentace z nudně bílé na opravdu stylovou a jak svůj motiv uložit. Zajímavým motivem jistě zaujme Vaše prezentace každého na první pohled.
Nedržte se přednastavených stylů a podívejte se, jak prezentaci zatraktivnit změnou písma, jeho stylu i barvy a také celého textového pole.
Změna písma, barvy textu a textového pole
4:56
Prezentace by měla být vždy co nejpřehlednější. K tomu Vám skvěle poslouží odrážky a číslování. Naučte se, jak odrážky upravit a jak zarovnávat text, aby byla Vaše prezentace snadno čitelná a jasná.
Použití odrážek a změna zarovnání textu
3:26
Podívejte se, jak pracovat s předlohou snímků. Díky této funkci snadno upravíte vzhled několika snímků najednou a můžete zde vytvářet také snímky s vlastním rozložením. Předloha snímků Vaši práci s prezentací opravdu výrazně urychlí.
V tomto videu se dozvíte, jak pomocí funkce předloha snímků vložit Vaše logo do všech snímků prezentace najednou nebo jak rychle změnit pozadí snímků.
Změna pozadí snímků a vložení loga
3:43
Podívejte se, jak v prezentaci upravovat použité obrázky. Naučíte se ořezávat obrázky, měnit jejich zabarvení, používat grafické efekty nebo odstraňovat z obrázku zbytečné pozadí. Díky těmto funkcím dosáhnete toho, že každý obrázek, který použijete, bude originální.
Úprava obrázků
4:35
V tomto videu zjistíte, jak používat podokno výběru pro rychlejší a přehlednější práci s objekty prezentace. Abyste mohli pracovat s více objekty najednou, dozvíte se také, jak je vzájemně seskupit.
Seskupování objektů a podokno výběru
3:34
3. Tabulky a grafy
Aby byly informace obsažené ve Vaší prezentaci uspořádány přehledně, vyplatí se používat tabulky. V této lekci se dozvíte, jakými způsoby lze vytvořit tabulku přímo v PowerPointu.
Složitější tabulky, které již můžete mít vytvořené v programu Excel, nemusíte v PowerPointu znovu vytvářet. Stačí, když se s námi naučíte, jak takové tabulky do prezentace správně vkládat.
Vložení tabulky z Excelu
1:53
PowerPoint nabízí mnoho funkcí k úpravě vzhledu tabulek. Správným použitím nástrojů k formátování tabulky docílíte nejen pěkného vzhledu, ale také podpoříte přehlednost tabulky i celé prezentace.
Úprava tabulky
4:30
Grafy bývají nedílnou součástí prezentací. Díky nim například názorně předvedete výsledky své činnosti. Podívejte se tedy, jak takový graf vytvořit nebo jak do prezentace vložit z Excelu již hotový graf.
Vytvoření a vložení grafu
2:57
Graf nemusí být jen nudným prvkem ve Vaší prezentaci. Naučte se, jak ho upravit tak, aby prezentaci pěkně oživil, a zároveň ladil se všemi dalším objekty i stylem prezentace.
Úprava grafu
3:02
4. Obrazce
Pokud chcete v prezentaci zdůraznit konkrétní část textu či obrázku, pomohou Vám s tím obrazce. Naučte se, jak v PowerPointu obrazce vytvořit a umístit je přesně tam, kam potřebujete.
V tomto videotutoriálu zjistíte, jak obrazce v prezentaci změníte přesně podle Vašeho vkusu. Naučíte se do obrazců vkládat text a měnit jejich vzhled i umístění. Díky těmto znalostem nebudou použité obrazce působit rušivě, ale poslouží přesně tak, jak potřebujete.
Grafické úpravy obrazců
3:26
S obrazci se v PowerPointu dá téměř kouzlit. Tvar použitých obrazců se dá měnit i dodatečně. Naučte se, jak typ obrazce zaměnit za jiný, ale také jak vytvořit prakticky jakýkoliv tvar a přetvořit obrazce k nepoznání.
Pokročilé úpravy obrazců
4:28
Program PowerPoint obsahuje velice užitečný nástroj SmartArt, pomocí kterého vytvoříte nejrůznější diagramy. Diagramy bývají důležitou součástí prezentace a díky nim můžete v prezentaci zpřehlednit výpisy Vašich produktů či vývoje různých postupů.
Vložení a úprava SmartArt diagramu
3:59
Podívejte se, jak vytvořit diagram z již napsaného textu. Nemusíte celý text přepisovat do prázdného diagramu, ale stačí využít vhodnou funkci programu PowerPoint. Vhodně použitý diagram Vám pomůže zpřehlednit údaje a Vaší prezentaci příjemně oživí.
Přeměna textu na diagram
4:04
5. Multimédia
Pomocí multimédií můžete účinně oživit svou statickou prezentaci. Naučte se, jek do prezentace vložit video přímo z internetu nebo vlastní video uložené ve Vašem počítači.
Vložení videa ze souboru a z Internetu
4:40
PowerPoint nabízí několik funkcí pro úpravu videa. Podívejte se, jak ve svém videu změnit začátek a konec, změnit formátování videa a upravit nastavení přehrávání videa v prezentaci. Citlivě použitým a upraveným videem jistě zaujmete své diváky a Vaše prezentace bude originálnější.
Práce s videem
3:31
V tomto videotutoriálu se naučíte, jak do prezentace vložit audio soubory. Zjistíte, jak vložit vlastní zvuk z počítače, jak použít Klipart zvuky a také jak nahrát audio přímo do prezentace.
Vložení a práce se zvukem
3:50
6. Animace a finalizace
V tomto videotutoriálu se naučíte, jak přidat prezentaci dynamiku pomocí animovaných přechodů, kterých má PowerPoint 2010 širokou škálu. Zjistíte také, jak přechodům změnit délku a styl a jak je přidat do všech snímků prezentace.
Přechody mezi snímky
2:37
PowerPoint nabízí možnost animace objektů v prezentaci. Pokud tedy chcete některou část zdůraznit, animace Vám s tím pomůže. Naučíte se animace přidávat, upravovat jejich nastavení a měnit také pořadí animačních efektů.
Animace textu a objektů
4:47
V průběhu prezentování Vám mohou dobře posloužit poznámky se zapsanými body nebo dodatečnými informacemi, o kterých chcete hovořit. Takové poznámky můžete mít přímo v prezentaci tak, aby je publikum nevidělo. Naučíte se, jak je do prezentace PowerPoint vložit, připravit pro tisk a zobrazit je pouze na vlastním monitoru.
Poznámky přednášejícího
3:16
Záhlaví a zápatí slouží například k zobrazení čísla snímku nebo jména autora prezentace. V tomto videotutoriálu se naučíte, jak je přidat nejen do snímků v prezentaci PowerPoint, ale také na stránky s Vašimi poznámkami.
Záhlaví a zápatí
2:17
7. Možnosti ukládání a tisku prezentace
Podívejte se, jak v PowerPointu označíte svou prezentaci tak, abyste vždy věděli, zda se jedná o finální verzi, a dáte tak i ostatním najevo, že prezentace nevyžaduje další úpravy. Zjistíte také, jak pomocí hesla zabezpečit prezentaci před zraky neoprávněné osoby.
Nastavení oprávnění
3:19
Svou prezentaci můžete vytisknout hned v několika různých zobrazeních. V tomto videotutoriálu zjistíte, jaké možnosti tisku PowerPoint nabízí a také jak přenést prezentaci i s poznámkami do programu Word. Zde pak můžete ještě upravit vzhled jednotlivých stránek a přidat do nich například vlastní logo.
Tisk prezentace
4:15
Prezentaci nemusíte vždy tisknout, ale třeba ji jen poslat e-mailem. Naučte se, jak ze své prezentace vytvořit soubor formátu PDF. Tento dokument pak můžete odeslat přímo z programu PowerPoint nebo ho uložit ve svém počítači, předejdete tak zbytečně vytištěným stránkám.
Uložení prezentace ve formátu PDF
4:08
Pokud se nemůžete zúčastnit prezentování osobně, můžete z PowerPoint prezentace vytvořit video. V tomto videotutoriálu se dozvíte, jak nastavit kvalitu videa, načasovat jednotlivé snímky prezentace a také jak video vytvořit s vlastním mluveným komentářem.
Uložení prezentace jako video
3:48
Podívejte se, jak pracovat s funkcí, která z Vaší PowerPoint prezentace a s ní propojených souborů vytvoří kompletní balíček. To je vhodné využít, zejména pokud potřebujete celou svou prezentaci přenést do jiného počítače. Vytvořený balíček poté snadno přenesete na CD nebo jakémkoliv dalším datovém nosiči.
Přenesení prezentace (vytvoření balíčku)
2:37
Závěr
Rozloučení
0:17

Online videokurz PowerPoint 2010 Vám pomůže se zbavit starých a špatných zvyků, posunout kupředu své možnosti a začít připravovat profesionálně vypadající prezentace s využitím nejnovějších a nepoužívanějších funkcí programu PowerPoint. I v případě, že jste program z kancelářského balíku Microsoft Office PowerPoint nikdy předtím nepoužívali, tento kurz Vám poslouží jako vstupní brána k Vašim názornějším, srozumitelnějším a dobře vypadajícím prezentacím.

Tento kurz je sestaven tak, aby Vám poskytl krátké, jednoduše pochopitelné, názorné ukázky práce s programem PowerPoint, abyste mohli snadno pochopit obsah a postupovat dále ve vlastním tempu. V kurzu PowerPoint 2010 účastníci začínají úplně od základu. Seznámí se s uživatelským prostředím programu a pásem karet, naučí se prakticky s programem pracovat při tvorbě prezentace, její animaci, vkládání textu, obrázků, objektu clipart a obrazců. Následně si osvojí dovednost pracovat také se snímky a do prezentace vkládat video a audiozáznamy.

Ať už budete prezentovat svoji práci před velkým publikem nebo v soukromí jen pro pár lidí, kurz Vám poskytne právě to, co potřebujete vědět, od vkládání poznámek pro prezentujícího až k natočení prezentace ve formě videa.

Co se naučíte

  • Vytvářet kvalitní a profesionální prezentace s využitím celosvětově oblíbeného programu PowerPoint
  • Jak pracovat s různými typy objektů, využívat v prezentaci efekty a multimédia
  • Vytvářet kompatibilní dokumenty, které lze sdílet s dalšími uživateli v rámci programů Office, tak i s dalšími programy

Komu je kurz určen

  • Pro všechny, kteří již s programem PowerPoint mají zkušenosti, ale mají zájem prohloubit svoje znalosti a zefektivnit tak svoji práci v tomto programu
  • Pro všechny, kteří potřebují používat PowerPoint v rámci své profese, ať už v ziskové, neziskové či akademické sféře
  • Pro všechny, kteří s programem PowerPoint teprve začínají a chtějí se ho naučit v kvalitním kompletním kurzu

Vystudovala obor Obrazová a zvuková technika technologicko-organizační (produkce) na SPŠ Sdělovací techniky v Praze. Na VIME.cz se zabývá lektorstvím prostřednictvím nových technologií, zpracováním a výrobou audiovizuálních záznamů. Je mimo jiné držitelkou certifikátu školení MS Office.

Své vzdělání a praktické dovednosti uplatnila například ve společnostech zabývajícími se reklamní činností a marketingem, například v Eusebius, spol. s r.o. nebo PragoFilm, a.s. Od roku 2009 po dobu dvou let působila v Prezentačním a informačním centru Ministerstva obrany, pro které zpracovávala specializované audiovizuální záznamy. Ovládá uživatelsky náročné grafické a střihačské programy, jako je např. Adobe Photoshop, Illustrator, Premiere, Avid Media Composer nebo Final Cut Pro.

Ve své praxi se Jitka Pekárková velice úspěšně zabývala také komunikací jak s komerční klientelou, tak s novináři a směrem k veřejnosti. Své komunikační dovednosti a snahu předávat srozumitelné a jasné informace uplatňuje nyní i ve svých kurzech MS Office Excel nebo PowerPoint na VIME.cz.

Videokurzy lektora

Od začátečníků až k pokročilým
4 hodiny 30 minut
22.05.2013
Práce s tabulkami rychle a efektivně
5 hodin
19.12.2013
Působivé prezentace s novými nástroji
2 hodiny
18.03.2013
Prakticky doma i v kanceláři
4 hodin 24 minuty
26.08.2013