Dne 31. 12. 2017 ukončujeme prodej stávajících kurzů. V minulosti zakoupené kurzy lze zobrazit nebo stáhnout do konce roku 2018.
Outlook 2010

Outlook 2010

E-maily nejen v kanceláři snadno a rychle

Posílejte a přijímejte e-maily profesionálně, spravujte kontakty a organizujte si svůj kalendář, pracovní úkoly i poznámky v programu Outlook 2010 tak, aby Vám zjednodušily práci a komunikaci. Díky videokurzu Outlook 2010 si osvojíte dovednosti, které Vám umožní plně využít klíčové funkce programu. Uspoříte svůj čas a budete mít více prostoru na jiné aktivity. Kurz absolvujte z pohodlí svého domova, kanceláře nebo kdekoli na cestách.
2 hodiny 46 minut
46 lekcí, 10 kapitol
Verze: Online a stažení [?]


Cena: 590 Kč s DPH
See video
Úvod do kurzu Outlook 2010
Michal Vostárek představuje sebe a kurz v úvodním videu.
Předmluva
1. Začínáme
Poštovní program Outlook 2010 má intuitivní prostředí, díky kterému lze elektronickou poštu přijímat a odesílat několika kliky myši. Seznamte se s pracovním prostředím, podívejte se například, jak snadno ovládat pás karet, které seskupují nástroje programu, nebo jak si zobrazovat poštu, kontakty, záznamy v kalendáři nebo úkoly.
Prostředí aplikace
3:46
Pokud Microsoft Office Outlook 2010 spustíme úplně poprvé, zobrazí se průvodce pro nastavení e-mailového účtu. V tomto videotutoriálu se naučíte nastavit vhodný typ připojení a rozlišovat mezi připojením Exchange, IMAP a POP.
Spuštění aplikace a metody napojení emailů
3:53
Abyste mohli využívat všechny funkce programu Outlook 2010, potřebujete Outlook propojit se serverem, na kterém je umístěná Vaše e-mailová schránka. Tento videotutoriál řeší napojení na Gmail, oblíbený e-mail od společnosti Google.
Připojení emailu pomocí IMAP/SMTP (podobné s Exchange)
3:02
Jak si připojit e-mailovou schránku pomocí POP protokolu? Přidání účtu prostřednictvím protokolu POP je v poštovním programu Outlook 2010 složitější. Díky tomuto videotutoriálu si ale tuto dovednost snadno osvojíte a budete moct v Outlooku sami nastavit e-maily např. ze Seznam.cz.
Připojení emailu na serveru Seznam.cz pomocí POP/SMTP
4:39
2. Kontakty
Outlook 2010 umožňuje kromě přijímání a odesílání e-mailových zpráv také spravovat údaje na osoby, se kterými jste v kontaktu. Outlook 2010 má nástroje, které umožní s adresáři kontaktů velice dobře pracovat. Prohlédněte si prostředí Kontaktů a krátce se s těmito nástroji seznamte.
Ruční vytváření nových kontaktů v programu Outlook 2010 je uživatelsky jednoduchá operace. Tento videotutoriál představuje náročnějším uživatelům programu, jak vkládat také datum narození kontaktní osoby nebo jak kontakty třídit do barevných kategorií.
Ruční zadávání kontaktů
5:17
Chcete-li vytvářet kontakty z e-mailových adres v elektronických zprávách, Outlook 2010 Vám ušetří trochu času. Poznejte, jakými způsoby lze tuto operaci nastavit, a vyberte si z nabídky takový způsob, který Vám bude při práci v programu nejvíce vyhovovat.
Rychlé vytvoření kontaktu z doručené pošty
1:47
Poskytnout kontaktní údaje například kolegovi můžete za pomoci tlačítka Předat dál. Vybrané vizitky se automaticky připojí do přílohy e-mailové zprávy. Naučte se v tomto videotutoriálu odesílat, přijímat a ukládat vybrané vizitky v adresáři kontaktů.
Přenos kontaktů do/z Outlooku
1:56
Outlook 2010 poskytuje řadu možností, jak vyhledávat a prohlížet kontakty. V této lekci podrobíme našemu zájmu možnost zobrazování, řazení, seskupování a vyhledávání kontaktů.
Prohlížení a hledání kontaktů
6:35
Skupinám se dříve v Outlooku říkalo Distribuční seznamy. Oba názvy symbolizují, že jde o seznam kontaktů, se kterými chceme často a hromadně komunikovat. Po zhlédnutí videotutoriálu dokážete takovou skupinu vytvořit, upravovat a úspěšně používat.
Skupiny kontaktů
4:00
Dovednost rozdělování a seskupování kontaktů pomocí složek ocení uživatelé programu Outlook 2010 tehdy, pokud pracují s velkým množstvím kontaktů nebo požadují oddělit soukromé kontakty od těch firemních. Jak na to? Zhlédněte videotutoriál, pomocí kterého Vás kvalifikovaný lektor tuto dovednost naučí.
Složky kontaktů
5:50
Kontakty i skupiny kontaktů nejvíce využíváme k rozesílání e-mailů. Videotutoriál krátce rekapituluje jejich možnosti využití a předkládá užitečné tipy.
Použití kontaktů při psaní emailu
3:51
3. Čtení a organizování emailů
Úvodní videotutoriál Vás seznámí s možnostmi organizování e-mailů pomocí praporků nebo složek, vyhledávání a řazení e-mailů podle dalších kritérií, například podle odesílatele nebo data doručení.
Úvod do práce s emaily
1:52
V tomto videotutoriálu se budeme věnovat pochopení organizace složek. Zorientujeme se také v situaci, kdy v programu Outlook 2010 máme připojených více e-mailových schránek pro firemní a soukromou poštu.
Elektronická pošta a místa jejího doručení
4:06
Jednou z nejčastějších činností v Outlooku je prohlížení e-mailových zpráv. Aby tato činnost byla pro Vás jako uživatele programu Outlook 2010 příjemná, naučte se správně novou poštu číst, měnit pracovní prostor doručené pošty a doručenou poštu také vhodně seřazovat.
Způsoby prohlížení a čtení emailů
5:08
E-maily, které spolu úzce souvisí, lze v Outlooku pro lepší přehlednost seskupovat do vláken tak, aby v nich byla lepší orientace. Seskupování do konverzací lze kdykoli zapnout a vypnout pro různé složky pošty. Tento videotutoriál tyto užitečné funkce programu Outlook 2010 prakticky ukazuje.
Zobrazení emailů v režimu konverzací
2:16
Outlook 2010 Vám nabízí nástroje, která zajišťují, aby velmi důležité zprávy nikam nezapadly. Uchováváním a snadnějším vyhledáváním důležitých e-mailů pomocí nastavení příznaku o přečtení zprávy, zařazením zprávy do kategorie a převedením zprávy do úkolů s použitím praporku se zabývá tento praktický videotutoriál VIME.cz.
Organizování zpráv pomocí kategorií a praporků
5:55
Když už Vám nestačí kategorizace pošty podle času a odesílatele, je tady ještě jeden způsob třídění pošty. Naučte se rozdělovat zpráv do složek stejně jako v systému Windows.
Organizování zpráv pomocí složek
2:56
V Outlooku 2010 je oproti předchozím verzím Outlooku vyhledávání zpřesněno. Oceňte tuto přednost při každodenním hledání e-mailů a naučte se vyhledávat zprávy rychle a snadno.
Vyhledávání emailů (nebo Hledání zpráv)
3:45
Sjednocení okna náhledu a tisku je v Outlook 2010 vítanou změnou oproti předchozím verzím poštovního programu. Využijte této přednosti a naučte se za pomocí videotutoriálu tisknout také více zpráv najednou.
Tisk emailů
2:54
4. Posílání emailů
Outlook 2010 nabízí řadu vylepšení, které uživatelům umožňují tvořit zprávu komfortněji. Ukážeme si tvorbu nových e-mailů pro jednoho nebo více příjemců, nastavení správné adresy odesílatele při nastavení více účtů a zmíníme nástroj kontroly pravopisu.
Vytvoření a odeslání nové zprávy
6:04
Nejvíce formátovacích možností pro úpravu vzhledu e-mailu nabízí HTML formát, který umožňuje tvořit zprávu jako webovou stránku. Naopak formát Prostý text nepodporuje žádné změny vzhledu písma. Naučte se nastavit takový vzhled zprávy, která splní svůj účel.
Formátování vzhledu zprávy
4:36
Urychlete svou práci v programu Outlook 2010 za použití dvou užitečných nástrojů. První umožňuje tvorbu a vkládání předpřipravených textů, které často ve zprávách opakujeme, tedy šablon, pomocí druhého nástroje lze psát zkratkami, které se samy upraví na plné znění.
Pochopení všech možností reakcí na e-maily a jejich pečlivé provedení je velmi důležitou náplní při práci s elektronickou poštou. Někdy zapomeneme poslat e-mail s přílohou, případně pokazíme zápis adresy, a tak zamýšlený vzkaz adresátovi vůbec nedojde. Na vše zmíněné má Outlook svá řešení. Tento videotutoriál VIME.cz Vás s nimi snadno seznámí.
Reakce na přijaté zprávy (odpovědět, přeposlat)
3:37
V poštovním programu Outlook 2010 lze do zpráv připojovat různé soubory s daty, jakými jsou tabulky, dokumenty a fotky. Jak s přílohami v základu pracuje Outlook 2010, si předvedeme v tomto videotutoriálu.
Práce s přílohami zpráv
2:49
Podpis v e-mailové zprávě, například podle jednotného firemního grafického manuálu, je dnes standardní část e-mailové zprávy. V Outlooku lze vytvořit celou řadu podpisů, například formálních i soukromých, mezi kterými lze vybírat. Videotutoriál seznamuje se způsoby, jak úspěšně takový podpis do zprávy vložit.
5. Spam
Obrana proti nevyžádané poště není jednoduchá, proti spamu je potřeba vhodně nastavit také poštovní program. Jak na to ve videotutoriálu.
Nastavení úrovní ochrany proti Spamu (nevyžádané poště)
3:30
Lektor Vám v této lekci prozradí, jak se správně zachovat, když zaregistrujete nevyžádanou zprávu ve složce Doručená pošta. Je to důležité zejména pro to, abyste do budoucna účinně zamezili příchodu spamu.
Přesun spamu do složky Nevyžádaná pošta
2:40
Čas od času se stane, že jako spam je označená zpráva neoprávněně. Videotutoriál Vás provede nastavením Outlooku tak, aby důležité e-maily neskončily ve složce nevyžádaných zpráv.
Náprava chybného zařazení emailů do Nevyžádané pošty
2:59
6. Kalendář
Outlook není jen poštovní klient pro práci s e-maily. Jeho další částí, která nabývá čím dál tím větší důležitosti, jsou elektronické Kalendáře. Kalendář i díky propojení s e-maily Vám umožní lépe organizovat Váš čas, plánovat schůzky a řešit pozvánky. Videotutoriál Vás uvede do práce s Kalendářem, abyste zužitkovali všechny jeho přednosti.
Úvod do práce s kalendářem
4:54
V této lekci se budete věnovat tvorbě událostí, a to i těmi záznamy, které se opakují nebo probíhají v delším časovém období.
Události
5:22
Naučte se svolávat schůzky elektronicky za pomoci programu Outlook 2010. Naučte se také, jak vhodně reagovat, pokud obdržíte pozvánku na schůzku e-mailem.
Schůzky
4:23
Pokud využíváte kalendář v Outlooku aktivně, uvítáte možnost používat více kalendářů, a mít tak možnost mít v Outlooku jeden kalendář pro pracovní a druhý pro soukromé účely. S tvorbou a prací s více kalendáři pomůže právě tento videotutoriál VIME.cz.
Tvorba a práce s více kalendáři
3:39
Výročí a svátky je zapotřebí si do Outlooku vložit ručně, ale třeba státní svátky z vybraných zemí světa včetně České republiky si lze do Kalendáře přenést snadno v několika krocích. Videotutoriál nejen tyto kroky představuje.
Sdílení kalendářů a jejich synchronizace do přenosných zařízení většinou vyžaduje vyšší odbornost při provádění nastavení. Naučte se jeden z technicky nejjednodušších způsobů sdílení dat kalendáře jeho zasláním pomocí e-mailu.
Sdílení kalendáře
2:55
7. Čištění a správa dat v celém Outlooku
Nepotřebné položky v Outlooku, jako jsou e-maily, kalendářní záznamy nebo další položky, můžete smazat. Outlook 2010 nabízí 5 způsobů, jak smazání záznamů provést. Po zhlédnutí videotutoriálu si vyberte ten, který Vám vyhovuje.
Mazání položek Outlooku
4:12
Rychlé kroky jsou novou funkcí aplikace Microsoft Outlook 2010. Použijte ji v případech, kdy provádíte najednou několik akcí, a chcete ušetřit čas. Seznamte se s touto funkcí a nastavte si v Outlooku vlastní Rychlé kroky.
Rychlé kroky
4:33
Pravidla se hodí například ke třídění e-mailů do složek i kategorizaci, a to například podle odesílatelů nebo předmětů zprávy. Tvorbu pravidel si vyzkoušejte podle videotutoriálu a nastavte si Outlook 2010 tak, aby se Vám pošta třídila automaticky.
Nastavení pravidel pro třídění pošty
4:38
Na praktických ukázkách si můžete osvojit dovednost tažení položek, která zefektivní Vaši práci v poštovní aplikaci Outlook 2010.
Používání metody tažení položek
2:45
Vhodně provedené čištění a smazání nepotřebných položek Outlook zpřehlední, zlepší odezvu na méně výkonných počítačích a v určitých případech vyčistí místo na serveru. Naučte se provádět čištění nejen poštovních dat automaticky a naučte se záznamy také správně archivovat.
Čištění nejen poštovních dat a jejich archivace
5:52
Datový soubor aplikace Outlook v sobě nese veškeré položky, se kterými pracujeme, tedy Poštu, Úkoly, Kalendáře, Poznámky, Deník, různá nastavení a další záznamy. Pokud budete schopni úspěšně ovládat práci s datovými soubory, dokážete například přesunout e-mailové zprávy ze starého počítače do nového s novou instalací aplikace Outlook. Tento videotutoriál Vás to naučí.
Práce s datovými soubory
3:33
8. Další užitečné nástroje
Vytvářejte v programu Outlook 2010 úkoly, delegujte je na spolupracovníky a nastavujte u nich upozornění a termíny splnění jako profesionál. Po zhlédnutí tohoto videotutoriálu se pro Vás stane organizace pracovních i soukromých úkolů hračkou.
Úkoly
2:22
Poznámky jsou obdobou nalepovacích lístečků. Na rozdíl od těch papírových se ale nikam nezatoulají v průvanu, a proto jejich zápis a přehledné uchovávání v programu Outlook 2010 je dobré si co nejdříve osvojit.
Poznámky
1:32
Odebírejte aktuality z Vašich oblíbených webových stránek do jednoho místa a přímo do Vaší poštovní schránky pomocí informačních kanálů RSS. Informační kanály RSS lze v aplikaci Microsoft Office Outlook 2007 přidat jako odběry. Přidání informačního kanálu RSS lze provést několika způsoby. Ukažme si je.
RSS zdroje dat
1:46
Závěr
Rozloučení
0:19

Ať už v kancelářském programu Outlook 2010 pracujete denně, nebo s nejpoužívanějším poštovním klientem teprve začínáte, v online videokurzu Outlook 2010 Vás kvalifikovaný lektor na rozdíl od prezenčních kurzů krok za krokem provede nejdůležitějšími funkcemi, které zužitkujete ve svém zaměstnání.

Účastník kurzu se přes internet z pohodlí svého domova nebo kanceláře naučí snadno poštovního klienta nastavit, vytvářet a spravovat kontakty, přidávat poznámky a organizovat úkoly. Kurz Outlook 2010 umožňuje vyzkoušet si tvorbu a formátování e-mailové zprávy, vhodně pracovat s nevyžádanou poštou a seznamuje s pokročilejšími možnostmi nastavení programu, například se způsobem aplikace filtru příchozí pošty.

Po absolvování kurzu v poštovním programu Outlook 2010 hravě zvládnete jednoduchou i náročnou pracovní agendu. Naučíte se vytvářet profesionálně vypadající e-mailové zprávy, úspěšně se poprat s nevyžádanou poštou nebo organizovat a snadno svolávat pracovní schůzky.

Co se naučíte

  • Efektivně vytvářet a pracovat s e-maily, kalendářem, poznámkami a úkoly
  • Pracovat s agendou kontaktů a využívat je napříč programem Outlook
  • Vytvářet události a schůzky v kalendáři a sdílet je mezi účastníky

Komu je kurz určen

  • Pro všechny, kteří již s programem Outlook mají zkušenosti, ale mají zájem prohloubit svoje znalosti a zefektivnit práci v tomto programu
  • Pro všechny, kteří potřebují používat Outlook v rámci své profese, ať už v ziskové, neziskové či akademické sféře
  • Pro všechny, kteří s programem Outlook teprve začínají a chtějí se ho naučit v kvalitním kompletním kurzu

Již od roku 2004 se Michal Vostárek věnuje lektorství v mnoha různých oblastech. Během své lektorské praxe odučil více než 7 000 hodin a pomohl ve zlepšení dovedností mnoha lidem.

Pan Vostárek je diplomovaným specialistou v oboru výpočetní systémy (absolvent SPŠ a VOŠ Elektrotechnické Chomutov) a držitelem certifikace MŠMT v rámci SIPVZ (Office, Publikování na www, Grafika a digitální fotografie). Současně je také akreditovaným lektorem MŠMT pro školení pedagogů v rámci DVPP (Další vzdělávání pedagogických pracovníků). V posledních letech se věnuje školení převážně ve firemní sféře.
Michal Vostárek proškolil zaměstnance v mnoha významných obchodních společnostech, mezi něž patří kupříkladu UNIPETROL a.s., AGC Automotive Czech a.s. či HARTMANN - RICO a.s. nebo například RAI MOST s.r.o. Při výuce se věnuje hlavně tématům kancelářského software MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Windows, ECDL), publikováním na internetu, problematikou redakčních systémů, grafiky a digitální fotografie. Dalšími tématy lektora jsou Help Desk, Service Desk, bezpečnost v IT, IT security a bezpečnost informací (ISMS).

Absolventi kurzů Michala Vostárka se shodují na tom, že se jedná o vstřícného a vzdělaného lektora, který dokáže spojit teorii s praxí a pomocí praktických příkladů naučit vše důležité. Trpělivost, přehled a radost z učení jsou vlastnosti, které panu Vostárkovi nechybí. Lektor nemá sebemenší problém pohotově reagovat na dotazy při výuce a vysvětlit jakékoliv nejasnosti. Díky dlouhé a podnětné praxi jsou kurzy lektora Vostárka velice přínosné.

Videokurzy lektora

E-maily nejen v kanceláři snadno a rychle
2 hodiny 46 minut
20.06.2013