Dne 31. 12. 2017 ukončujeme prodej stávajících kurzů. V minulosti zakoupené kurzy lze zobrazit nebo stáhnout do konce roku 2018.
Excel 2010 – tipy a triky

Excel 2010 – tipy a triky

Tabulky efektivněji pomocí zkratek

Zkroťte si tabulkový kalkulátor Excel 2010 a naučte jej pracovat pro Vás tak, jak potřebujete. Díky videokurzu objevíte nové funkce, osvědčené techniky a zkratky, které Vám ušetří čas, zpříjemní a také urychlí Vaši práci v Excelu. Obsahem jsou jedinečné tipy a triky, díky kterých teprve pochopíte, jak Excel může pro Vás pracovat jako silný a dobře promazaný stroj.
26 minut
Lektor: Marek Cihla
12 lekcí, 2 kapitoly
Verze: Online a stažení [?]


Cena: 1 Kč s DPH
See video
Úvod do kurzu Excel 2010 – tipy a triky
Marek Cihla představuje sebe a kurz v úvodním videu.
Předmluva
Pracovní soubory
0:23
1. Deset nejpoužívanějších zkratek
V programu MS Excel můžete využít mnoho klávesových zkratek, které Vám pomohou při řešení pracovních úkolů a problémů. Klávesovou zkratku můžete použít i na vkládání hodnot do nesousedících buněk. Začneme označením nesousedících buněk, poté do poslední buňky vepíšeme text nebo vložíme hodnoty a pomocí klávesové zkratky se i do ostatních označených buněk vloží to samé. Takto můžeme vkládat text, čísla i vzorce.
Současné vkládání hodnot a vzorců do nesousedících buněk
2:54
Naučte se rychlým způsobem změnit v programu MS Excel vzorce na hodnoty pomocí jednoduchého přetažení. V tomto videotutoriálu si ukážeme řešení tohoto problému prostřednictvím tří variant. Po označení požadované oblasti, kterou chceme měnit, využijeme funkce Vložit a zvolíme možnost Vložit jen hodnoty. Pro další dva způsoby využijeme myš a několik klávesových zkratek.
Přeměna vzorců na hodnoty jednoduchým přetažením
3:32
V tomto videotutoriálu se dozvíte, jak rychle zkopírovat data nebo vzorce do celé délky sloupce. Nejdříve si ukážeme dva obvyklé způsoby, kterými toto kopírování běžně uskutečňujeme. Ty ale nestačí v případě, když má sloupec například přes deset tisíc řádků. Pokud pracujete s tak rozsáhlou tabulkou, bude se vám hodit metoda, která je srozumitelně vysvětlena ve videu.
Rychlé kopírování dat nebo vzorců do celé délky sloupce
3:13
Naučte se jednoduše a rychle měnit šířku a výšku u všech sloupců či řádků a ještě navíc odkrývat skryté sloupce a řádky v celém listu. Bude se Vám to hodit, pokud musíte například pracovat s již vytvořenou tabulkou v programu MS Excel, jejíž parametry či rozvržení Vám nevyhovují. Ve videu opět zmíníme ruční úpravu rozměrů jednotlivých řádků a sloupců. Poté Vám ukážeme rychlejší variantu postupu.
Změna šířky a výšky u všech sloupců nebo řádků v mžiku
2:36
Pohotové zobrazení všech vzorců v sešitě se Vám bude hodit, dostane-li se k Vám soubor, který vypadá složitěji. Rychlou variantou při postupu zobrazení vzorců je zvolit v záložce s názvem vzorce možnost zobrazit vzorce, popřípadě se nabízí použití klávesové zkratky, což je ještě rychlejší. Následně se Vám v dokumentu zobrazí všechny vzorce použité v pracovním listu, se kterým pak můžete dále pracovat.
Pohotové zobrazení všech vzorců v sešitě
3:03
Vytvořit graf v programu MS Excel už pro Vás nikdy nebude problém. Naučte se tento úkol vyřešit zhlédnutím dalšího školícího videa. Jednoduše označíte oblast hodnot, ze kterých budete chtít vytvořit graf. Po použití klávesové zkratky se Vám graf sám vytvoří na novém listu. Dále se také dozvíte, jak graf vytvořit pomocí další klávesové zkratky v původním listu s informacemi. To se Vám bude hodit třeba na nějaké veřejné prezentaci, kde budete chtít mít všechno pěkně u sebe na jednom listu.
Chcete vědět, jak by Vaše tabulka, kterou jste vytvořili v programu MS Excel, vypadala po vytištění? Šetřete papír a naučte se s námi několik jednoduchých postupů, jak si zobrazit náhled stránky ještě před tiskem. Pro splnění tohoto úkonu můžete využít několika cest. Zvolit si můžete kratší variantu za použití myši, delší alternativu s použitím myši, popřípadě nejrychlejší variantu za použití klávesové zkratky.
Zkratka pro náhled před tiskem
1:10
Pracujete na tabulce v programu MS Excel a řešíte problém, jak vložit do jakékoliv buňky v listu aktuální datum? Podívejte se na tento videotutoriál, ve kterém vám bude jasně a srozumitelně vysvětleno, jak to udělat co nejrychleji a nejefektivněji. Naučíte se používat klávesové zkratky nejen pro vkládání aktuálního data, ale i času. S klávesovými zkratkami vám půjde práce rychleji.
Rychlé vložení dnešního data nebo aktuálního času
1:17
Pokud jste v dokumentu v programu MS Excel smazali něco, co jste rozhodně smazat nechtěli, nezoufejte. Ještě pořád to není neřešitelný problém. Podívejte se na tento videotutoriál a hned budete vědět, jak situaci vyřešit. Naučíte se vracet chybné kroky v pracovním listu zpět. Také vám ukážeme dvě klávesové zkratky pro funkci opakovat. Díky nim nebudete muset opakovat pořád ten samý postup dokola. Zajistíme vám, že vaše práce se urychlí a bude efektivnější.
Zpět, znovu a opakovat
2:54
Každý z nás občas potřebuje přiblížit pracovní list v programu MS Excel. Standardní cesta vede přes záložku zobrazení a přes funkci lupa, kde zvolíme námi vyžadované přiblížení nebo oddálení. Výchozí hodnotu navolíme zpět pomocí funkce 100 %. Naučíme se také, jak si zobrazit jen námi vybranou část pracovního listu. Ukážeme vám, jak si list rychleji přiblížit pomocí klávesové zkratky a myši. Tuto kombinaci pak můžete použít i v programu MS Word.
Přiblížení a oddálení snadno a rychle
2:31

Většina lidí pro svou práci v Excelu používá znalosti, kterých nabyly ve škole nebo metodou pokus omyl. Své úkoly sice splní, ale tratí na ně více času než je potřeba.

V online videokurzu Excel 2010 – tipy a triky Vás zasvětíme do technik a zkratek, které mohou Vaši každodenní práci v tabulkovém editoru značně ulehčit, zefektivnit a zpříjemnit. Po absolvování kurzu budete překvapeni, o jak jednoduché techniky a zkratky se jednalo a jak velký přínos pro Vaši produktivitu práce nové znalosti mají.

Co se naučíte

  • Deset nejpoužívanějších zkratek, které Vaši práci v Excelu ihned zrychlí a zefektivní
  • Zkratky pro nastavení zobrazení, rozdělení obrazovky a ukotvení příček, navigační zkratky a zkratky pro rychlý výběr
  • Pomůcky pro rychlé vkládání a editaci dat, tvorbu vlastních seznamů a automatické vkládání, zkratky pro formátování čísel, tvorbu a úpravu grafů

Komu je kurz určen

  • Pro všechny, kteří již s programem Excel mají zkušenosti, ale mají zájem prohloubit svoje znalosti a zefektivnit tak svoji práci v tomto programu
  • Pro všechny, kteří potřebují používat Excel v rámci své profese, ať už v ziskové, neziskové či akademické sféře
  • Pro všechny, kteří chtějí najít v Excelu rychlejší postupy pro rutinní úkony a dokončovat svou práci za kratší čas než doposud

Především se zaměřením na produkty Microsoft Office se už od roku 2001 věnuje lektorství Marek Cihla. V tomto směru nabyl bohatých zkušeností jako dlouhodobý externí lektor pro přední české finanční instituce, kde mimo prezenčních kurzů tvořil i specifické pracovní příručky. V současné době se zaměřuje především na lektorství v korporátní sféře a pořádání soukromých školení.

Pokud není u počítače a nezdokonaluje se ve vybraném software, rád cestuje, jezdí na kole, zajímá se o digitální fotografii a věnuje se rodině.

Videokurzy lektora

Tabulky efektivněji pomocí zkratek
26 minut
01.08.2012